Ks. Proboszcz Czesław Kaliszan
Konta parafii 51 1020 4649 0000 7302 0054 0831
Parafia Świętej
Faustyny Kowalskiej
ul. Stanisława Konarskiego 17
Słupsk 76-200
tel. 512 896 887
Ogłoszenia Parafialne
UROCZYSTOŚĆ ZESŁANIA DUCHA ŚWIĘTEGO - 31.05.2020
1.Dzisiaj przeżywamy Uroczystość Zesłania Ducha Świętego, która kończy święty okres pięćdziesięciu dni od Zmartwychwstania Pańskiego.

2.Jutro w poniedziałek obchodzimy święto NMP Matki Kościoła, w środę wsp. św. Męczenników Karola Lwangi i Towarzyszy, w czwartek obchodzimy święto Jezusa Chrystusa, Najwyższego i Wiecznego Kapłana, w piątek wsp. św. Bonifacego, Bp i M. i w przyszłą niedzielę obchodzimy Uroczystość Najświętszej Trójcy.

3.Jutro w poniedziałek rozpoczyna się miesiąc czerwiec, a waz z nim nabożeństwo do Najświętszego Serca Pana Jezusa. Nabożeństwo czerwcowe odprawiane będzie w niedziele i w dni powszednie z wyjątkiem środy i czwartku po wieczornej Mszy św.

4.Wyjątkowo we wtorek o godz. 7.30 odprawiona będzie Msza św. w int. wspólnoty Caritas. Za zmianę terminu przepraszamy.

5.W środę nabożeństwo do Miłosierdzia Bożego i MB Nieustającej Pomocy odprawione będzie z nabożeństwem czerwcowym o godz. 17.30.

6.W I czwartek m-ca o godz. 7.30 odprawiona będzie Msza św. w int. RPSK i powołań natomiast wieczorem o godz. 18.00 odprawiona będzie Msza św. w int. Akcji Katolickiej. Za zmiany przepraszamy.

7.W czwartek adoracja Najśw. Sakramentu w ciszy od godz. 17.00 w int. powołań kapłańskich i zakonnych zakończona o godz. 17.45 nabożeństwem pierwszoczwartkowym i czerwcowym.

8.W tym tygodniu przypada I piątek m-ca. Spowiedź św. od poniedziałku do soboty od godz. 17.30. W I piątek od godz. 17.00. Spowiedź jest w zakrystii w maseczce ksiądz i penitent. Nabożeństwo pierwszopiątkowe i czerwcowe po wieczornej Mszy św.

9.W sobotę pierwszą m-ca nabożeństwo sobotnie i czerwcowe po wieczornej Mszy św.

10.W przyszłą niedzielę Msza św. o godz. 8.30 odprawiona będzie w int. Żywego Różańca. Po Mszy św. zmiana tajemnic różańcowych.

11.Jutro w poniedziałek 1 czerwca przestanie obowiązywać ogólna dyspensa od uczestnictwa w niedzielnych Mszach św. Zostanie ona zachowana tylko dla osób w podeszłym wieku, osób z objawami infekcji (np. kaszel, katar, podwyższona temperatura, itp.) oraz osób, które czują trudny do pokonania lęk przed zarażeniem.

12.Z dniem dzisiejszym przestaje obowiązywać limit osób w kościele. Zapraszamy wszystkich wiernych do ponownego uczestnictwa we Mszach św. zachowując między sobą odpowiednią odległość i mając maseczkę założoną przez całą Mszę św.

13.Komunię św. w czasie Mszy św. ze względu na dobro i zdrowie bliźniego przyjmujemy na rękę bez rękawiczki i na moment przyjęcia Komunii św. uchlamy maseczkę. Osoby, które przyjmują Komunię św. do ust ustawiają się na końcu.

14.Ze względu na obecny czas pandemii odwołane są nadal wszystkie spotkania wspólnot działających w naszej parafii. Nadal obowiązuje między osobami 2 m odległości. Wspólnoty małe jeżeli chcą się spotkać w salce mogą się spotkać zachowując między sobą odpowiednią odległość i przez całe spotkanie będąc w maseczce.

15.Odwiedziny chorych z posługą sakramentalną mogą się odbywać tylko wtedy ilekroć sami wierni o to proszą z zachowaniem wszelkich środków ostrożności i zasad higieny.

16.Kancelaria parafialna czynna jest po wieczornej Mszy św. od poniedziałku do soboty o godz. 18.30.

17.Odwołana jest Msza św. odprawiana w niedzielę o godz. 16.30.

18.Ukazał się nowy numer Gościa Niedzielnego, Małego Gościa Niedzielnego i Losservatore Romano do nabycia u ministranta przy wyjściu z kościoła.
Ks. Wikariusz Piotr Towarnicki