Ogłoszenia Parafialne
I NIEDZIELA ADWENTU - 28.11.2021 r.
              

1.Rozpoczynamy dzisiaj w kościele nowy rok liturgiczny czasem ADWENTU. Okres Adwentu ma podwójny charakter: jest najpierw czasem przygotowania do Świat Bożego Narodzenia, podczas których czcimy pierwsze przyjście Chrystusa między ludzi; jest także czasem, w którym nasza uwaga skierowana jest na oczekiwanie przyjścia Chrystusa przy końcu czasów w Paruzji. Z tych dwóch powodów okres Adwentu ma być dla nas czasem świętego i radosnego oczekiwania na spotkanie z Bogiem. Wzorem tego świętego i radosnego oczekiwania ma być dla nas Matka Najświętsza. Nasze uczestnictwo we Mszy św. roratnej niech będzie tego wyrazem. Roraty w czasie adwentu będą odprawiane każdego dnia, od poniedziałku do soboty o godz. 6.45. Roraty dla dzieci będą w poniedziałek, środę i piątek. Msze św. wieczorne będą adwentowe. Nie będzie od jutra Mszy św. o godz. 7.30 tylko będzie Msza św. o godz. 6.45 roratnia.

2.W tym tygodniu we wtorek obchodzimy święto św. Andrzeja Ap i w piątek wsp. św. Franciszka Ksawerego Kpł.

3.We wtorek na Mszę św. o godz. 18.00 i spotkanie po mszy zapraszamy dzieci z kl. III komunijnych i rodziców. Obecność obowiązkowa ze względu na ważne sprawy organizacyjne.

4.W środę nabożeństwo do Miłosierdzia Bożego i Matki Bożej Nieustającej Pomocy o godz. 17.30. Msza św. o godz. 18.00 odprawiona będzie w int. wspólnoty Akcji Katolickiej. Po Mszy św. odbędzie się spotkanie wspólnoty Akcji Katolickiej i wspólnoty RPSK w salce obok kościoła.

5.W czwartek Adoracja Nąjśw. Sakramentu w ciszy od godz. 17.00 zakończona o godz. 17.45 nabożeństwem pierwszoczwartkowym. W I-szy czwartek miesiąca zapraszamy Przyjaciół Seminarium Duch, na Mszę św. o godz. 18.00 w int. powołań kapłańskich i zakonnych oraz wspólnoty RPSK.

6.W I piątek m-ca nabożeństwo pierwszopiątkowe po Mszy św. wieczornej. Spowiedź św. dla dzieci, które uczęszczają na roraty od godz. 6.30 i po południu dla wszystkich od godz. 17.00. Ks. Michał wyjątkowo w piątek, a nie w sobotę odwiedzi swoich chorych od godz. 10.00.

7.W pierwszą sobotę m-ca nabożeństwo sobotnie po Mszy św. wieczornej i po nabożeństwie spotkanie wspólnoty Adopcji Duchowej. Ks. proboszcz w sobotę odwiedzi swoich chorych od godz. 9.00.

8.W przyszłą niedzielę pierwszą m-ca Msza św. o godz. 8.30 odprawiona będzie w int. Żywego Różańca. Po Mszy św. zmiana tajemnic różańcowych.

9.Również w przyszłą niedzielę na Mszę św. o godz. 11.30 zapraszamy rodziców i dzieci z kl. III. W czasie Mszy św. odbędzie się poświęcenie książeczek i medalików. Rodzice przekażą poświęcone rzeczy swoim dzieciom.

10.Ukazały się nowe numery czasopism Gość Niedzielny i Mały Gość Niedzielny do nabycia u ministranta przy wyjściu z kościoła.

11.W ramach wigilijnego dzieła pomocy dzieciom można nabywać od dzisiejszej niedzieli świece wigilijne - małe w cenie 8 zł., duże 20 zł u członków Caritas parafialnej przy wyjściu z kościoła.

12.W prezbiterium kościoła wystawiony jest kosz na żywność i skarbonka na ofiary dla Rodzin potrzebujących pomocy na święta. Z zebranej żywności i ofiar zrobione zostaną paczki świąteczne dla rodzin potrzebujących pomocy.

13.Opłatki wigilijne możemy nabywać po każdej Mszy św. w niedziele przy wyjściu z kościoła i w dni powszednie w zakrystii.

14.Dzisiaj wychodząc z kościoła można kupić ciasto. Dochód przeznaczony jest na dzieci z ERM-u, scholii i ministrantów. Opiekunowie organizują dla tych dzieci mikołajki.

15.W ubiegłą niedzielę zbierana była puszka przez Caritas na migrantów. Puszka wyniosła 1.287,13 zł. Za ofiary Bóg zapłać.

16.Rekolekcje Adwentowe będą w tym roku tradycyjnie od III Niedzieli Adwentu od 12.12 - do wtorku 14.12. Rekolekcje prowadzić będzie o. Redemptorysta.

17.W ubiegłym tygodniu Bóg odwołał do wieczności Marię Jaworską. Wieczny odpoczynek ...
ul. Stanisława Konarskiego 17
Słupsk 76-200
tel. 512 896 887
Ks. Proboszcz Czesław Kaliszan
Konta budowy parafii 51 1020 4649 0000 7302 0054 0831
Parafia Świętej
Faustyny Kowalskiej
Ks. Wikariusz Michał Kudźma