Koło Żywego Różańca


INTENCJE STAŁE:

MÓDLMY  SIĘ  O  POLSKĘ  WIERNĄ  BOGU,  KRZYŻOWI  I  EWANGELII  O  WYPEŁNIENIE  JASNOGÓRSKICH  ŚLUBÓW NARODU.  O  DAR  ŻYWEJ  WIARY  I  MIŁOŚCI  DLA  CAŁEJ  DIECEZJI.  W  INTENCJACH  MISYJNYCH  POLECANYCH  PRZEZ  OJCA  ŚWIĘTEGO  O  EWANGELIZACJĘ  ŚWIATA  I  POKÓJ  NA ŚWIECIE.  W  INTENCJACH  WŁASNYCH.
Koło Żywego Różańca składa się z VI grup. w każdej grupie jest po 20 osób. W pierwszą niedzielę każdego miesiąca o godz. 8.30 odprawiana jest Msza święta . Po Mszy świętej odbywa się zmiana tajemnic. Żywy Różaniec odmawia codziennie 1 dziesiątkę Różańca w podanej intencji.

Z chwilą powstania Parafii p.w. Bł. Siostry Faustyny w 1993 r. była pełna grupa Żywego Różańca, która przeszła z parafii św. Maksymiliana Kolbe wraz z zelatorką Ewą Daniluk. Od roku 1994 obowiązki głównej zelatorki przejęła Teresa Szejba. Żywy Różaniec zaczął się rozwijać i w 1995 r. powstała II grupa i tak do dzisiejszego dnia powstało VII grup Żywego Różańca.

Członkowie Żywego Różańca czynnie włączają się w pracę naszej parafii. Festyny Parafialne, wykonują i sprzedają palmy wielkanocne, stroiki bożonarodzeniowe, wianki z kwiatów i ziół uroczystośc Matki Bożej Zielnej 15 sierpnia każdego roku. Prowadzą wypożyczalnię strojów karnawałowych dla dzieci. Wszystkie zebrane z Ich prac pieniądze przeznaczają na budowę naszej parafii.
"Należąc do Kółka Żywego Różańca i odmawiając jedną dziesiątkę Różańca każdego dnia otrzymujemy wielką łaskę Pana Boga i Matki Bożej."
Ks. Proboszcz Czesław Kaliszan
Konta budowy parafii 51 1020 4649 0000 7302 0054 0831
Parafia Świętej
Faustyny Kowalskiej
ul. Stanisława Konarskiego 17
Słupsk 76-200
tel. 512 896 887
Ks. Wikariusz Michał Kudźma